Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak posilovat svaly pánevního dna?

Příspěvky

Kde je vlastně pánevní dno a jak vypadá?

4. 3. 2010

Kde je vlastně pánevní dno a jak vypadá?

Všude slyšíte, jak je dobré a potřebné umět pracovat s pánevním dnem a nikde se moc nepopisuje, jak vlastně pánevní dno vypadá, jak jej lokalizovat a jak se s níám vlastně dá pracovat. Benita Cantieni to uvádí ve své knize nazvané S pocitem tygřice a v tomto článku najdete její popis i s obrázky.

 

Posilování vaginálních svalů

27. 1. 2010

Vaginální kontrola

Jak získat kontrolu a tedy i pevnost vaginálních svalů a svalů pánevního dna  tantrickými technikami

 

Cviky na posílení pánevního dna

27. 11. 2009

6 cviků na posílení svalů pánevního dna

Uvádím zde další sestavu cviků, která je zaměřena na posílení svalů pánevního dna a zároveň posiluje související širší svalové skupiny jako je svalstvo hýžďové, břišní či zádové. V systému Tantrajóga pro ženy - cvičení Mohendžodáro na rozdíl od pouhého fyzického procvičení těla pracujeme v každém pohybu cíleně s dechem a kumulováním a vedením energie po těle s ozdravnými účinky.

 

Cviky paní Mojžíšové

27. 11. 2009

O metodě paní Mojžíšové

Uvádím zde i cviky paní Mojžíšové, jelikož jsou známé a doporučované lékaři pro nápravu mnoha ženských problémů. Systém tantrajógy pro ženy - cvičení Mohendžodáro oproti tomu nabízí jednoduchou sestavu cviků (ásan), při jejiž provádění se nejen procvičí všechny potřebné svalové partie,m ale po celou dobu se vědomě pracuje se svaly pánevního dna v kombinaci s dechem.

 

Posilování svalů pánevního dna

27. 11. 2009

Posilování svalů pánevního dna

 

Takhle jednoduché může být cvičení na posilování svalů pánevního dna i vaginálních svalů a už jen fyzické posílení tohoto svalstva je velmi přínosné a stojí za to. Tantrajóga oproti tomu nabízí rozšíření i na energetické úrovni.

 

Kegelovo cvičení

27. 11. 2009

Kegelovo cvičení nebo Kegelovy cviky

 

Jsou to nejznáměnjší cviky, které se doporučují ženám v těhotenství na posílení svalů pánevního dna před porodem, i když svého pánevního dna by si žena měla být vědomá po celý život. 

 

Co tvoří pánevní dno?

27. 11. 2009

Co tvoří pánevní dno?

 

Abychom mohly se svalstvem pánevního dna vědomě pracovat,  je dobré přesně vědět, kde přesně se nachází a jak asi vypadá.